Велоергометрія

Велоергометрія - це один з навантажувальних тестів, який застосовується для виявлення захворювань серцево-судинної системи. Основа методики - порівняння даних, отриманих після ЕКГ, а також вимірювань артеріального тиску пацієнта в стані спокою, в процесі поступового збільшення фізичного навантаження і після її закінчення.

Велоергометрію проводять за допомогою обладнання експертного рівня, яке гарантує отримання максимально точних і достовірних результатів.

Для чого проводиться велоергометрія?


Даний метод діагностики дає можливість оцінити тяжкість наявних серцево-судинних патологій, а також виявити їх приховані симптоми.

За допомогою тесту наші фахівці визначать ступінь тяжкості ішемічної хвороби серця, функціональний клас стенокардії у людей, які відчувають больовий синдром під час фізичного навантаження. Крім того, ми рекомендуємо проходити велоергометрію з метою ранньої діагностики патологій людям, які знаходяться в групі ризику, а саме:

  • страждають на артеріальну гіпертензію;
  • мають підвищений рівень холестерину;
  • схильні до шкідливої звички куріння.

Проведення навантажувального тесту на серце проводиться лікарями функціональної діагностики, які пройшли спеціальне навчання і мають значний практичний досвід з проведення обстежень такого типу.

Рекомендується пройти велоергометрію при наявності певних показань, до яких відносяться:

  • скарги пацієнта на больові відчуття в області грудної клітини, які не супроводжуються змінами при проведенні ЕКГ
  • перенесений гострий інфаркт міокарда. У цьому випадку складається прогноз стану здоров'я пацієнта
  • підготовка до проведення короноангіографіі
  • порушений ліпідний склад крові, при якому не виявляються клінічні симптоми ішемічної хвороби
  • вік пацієнта старше 40 років і високий ризик розвитку ішемічної хвороби в зв'язку зі специфікою професії. До такої категорії належать льотчики, водолази, водії тощо

Велоергометрія - найбільш оптимальний спосіб оцінки тяжкості наявних захворювань серця і судин, а також раннього виявлення їх прихованих ознак. Обстеження можуть пройти різні категорії пацієнтів. Наприклад, за допомогою тесту можна визначити ступінь ішемічної хвороби серця, функціональний клас стенокардії у людей з больовим синдромом, що виникають в результаті фізичного навантаження.

Крім того, ми рекомендуємо проводити велоергометрію для ранньої діагностики захворювань у людей з групи ризику: які страждають на артеріальну гіпертензію, підвищеним рівнем холестерину, курців.

Навантажувальний тест проводять і здоровим пацієнтам після 30 років, вперше вирішили зайнятися фітнесом, - для визначення оптимальної фізичного навантаження.

Наші спеціалісти

Дідоха Маряна Василівна

Дідоха Маряна Василівна

Лікар функціональної діагностики