Вакцинація дорослих

Вакцинація для дорослих є важливим і ефективним способом запобігання виникнення та поширення інфекційних хвороб. 

Ось список вакцин, який ми рекомендуємо дорослим:

💊1. Бустрикс 
Проти дифтерії, правцю та кашлюка. Згідно календаря - остання доза в 16 років, а далі ревакцинація кожні 10 років, в 26р., 36р., і т.д.

💊2. Церварикс, Гардасил
Проти вірусу папіломи людини (ВПЛ). Рекомендовано для жінок і чоловіків. Кількість доз залежить від віку особи, що вакцинується.

💊3. Превенар 13
Проти пневмококової інфекції, яка є найчастішою причиною бактеріальних ускладнень (пневмонія, отит, синусит, гайморит, менінгіт та інші). Дорослим, особливо з груп ризику: люди похилого віку та особи з хронічними захворюваннями. Рекомендована одна доза. 

💊4. Хаврикс-1440
Проти вірусу гепатиту A. Рекомендується для людей, які подорожують в країни з високим ризиком зараження, а також у зв‘язку з останніми подіями в нашій країні💔
 
💊5. Енджерикс-В 
Проти вірусу гепатиту B
Є рекомендованою для всіх дорослих осіб. Основна ціль вакцинації - запобігти зараженню гепатитом B та запобігти розвитку хронічної інфекції та ускладнень, пов'язаних з цим вірусом. Оскільки дана вакцина з‘явилась в Україні в 2000 році, то всі, хто народжений раніше - не вакцинований і є в групі ризику. 

💊6. Ваксігрип, ДжиСі Флю
Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується всім дорослим, особливо тим, хто належить до вразливих груп, таких як люди похилого віку, вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями. 

💊7. ФСМЕ-ІМун 
Проти кліщового енцефаліту. Це захворювання центральної нервової системи, яке передається через укус кліща, який є носієм вірусу.

💊8. Пріорікс, ММР-Вакспро
Якщо ви ніколи не вакцинувались і не хворіли, або у вас відсутні  медичні дані про щеплення від кору, краснухи та паротиту - ви також у групі ризику, а отже - вакцинуйтесь)

Запам'ятайте, що вакцини є безпечними і ефективними способами захисту від різних інфекцій. 

З турботою про ваше здоров‘я медичний центр «Доктор Царук» ❤️

Лікування
варикозу
Закрити